Ar tinkamai gyvenu.

18. 06. 10

"Netiek bijok mirties, kiek netinkamo gyvenimo".

Patys nelaimingiausi yra žmonės, kurie bijo pokyčių, nes jiems sunku ne dėl to, kad tai padaryti nelengva, bet dėl to, kad nedrįsta ir jiems saugu ten kur yra. Jie net įsitikinę, kad jų gyvenimas sėkmingas, beveik visos svajonės įgyvendintos ir nesvarbu, kad kartais pagalvoja - Ir tai viskas?

Žmogus bijo nežinomybės, ši jo aplinka saugi, o jei teks kažką keisti, kas po to? Kuo sudėtingiau jis žiūri į gyvenimą- tuo sudėtingesnis gyvenimas atrodo. Žmogui sunku apsispręsti. Jis supranta vieną tiesą: sprendimai tėra tik ko nors pradžia, o ji baugi. Lengva kažką keisti kai tau 20-30 metų. O jei tau daugiau...Kaip žengti žingsnį į nežinią? Kai nežinai atsakymo - atsitrauk. Dienai, savaitei, mėnesiui. Apsižvalgyk aplink save. Miškas, upė, muzika, mėnesiena, dailė ir atsakymas ateis. Nelauktai, netikėtai. Turi neskubėti, būti kantrus. Skubant gali nepastebėti daugelio dalykų. Pasikliauk tik savo nuojauta. Nesek kitų pėdomis, netikrais mokytojais. Tai ką gali padaryti pats, niekas už tavęs nepadarys. Jei jauti, kad gyvenimas klostosi ne taip, teka ne ta vaga, išdrįski pakeisti vagą. Net jei  vėl atsidursi kryžkelėje ir paklausi savęs - ar tapau laimingesnis kai pakeičiau darbą, kai persikėliau į kitą miestą, kai pasakiau ką galvoju, ar praradau dėl to, kad nepasakiau?

Jei skaudžiai suklysi, tai bus tavo ir tik tavo pasirinkimas. Ir dar, gal baimė dings tada, kai suvoksi, kad tavo gyvenimo istorija parašyta Dievo ranka. Gyvenimo kalneliai - kritimai, pakilimai, tai kelias į pažinimą, atradimą. Kai užduodi sau klausimą - ar tinkamai gyvenu, žinai, kad nieko nepakeisi, nes nenori, tai bent nepamirški artimųjų, draugų, kuriems galėtum pagelbėti, padėkoti, pabendrauti.

 

 

Komentarai:

Į viršų