Tyla.

18. 06. 17

Krentantis lapelis tyloje. Kaip dažnai mes girdime gamtos muziką tyloje. Tai ne triukšmas,tai tyla,laikas sau.

Apie tylą žmonės sako,kad ji dvejopa - gydanti ir žudanti. Gal ir taip. Nenorėčiau būti uždaryta kameros vienutėje, bet ar kartais nesijaučiame taip ir gyvenime, įkalinti kaip paukščiai narvelyje, ar vieniši,pasmerkti,kaip kalinys vienutėje. Labiau man prie širdies teiginys,kad tyla - gydanti,padedanti. Geriau tyla, nei pykti žodžiai. Jeigu artimą žmogų gali įžeisti žodžiais, tai geriau patylėti. Kartais naudinga tai panaudoti darbe,geriau atsitraukti,patylėti,nei gadinti sau nervus. Žmonės nemoka patylėti,nes tyloje jie jaučiasi nejaukiai,bando tą tylą užpildyti, galbūt visai nereikalingais žodžiais.

W,Goethe sako - "Talentas bręsta tyloje". Tikrai, juk kai liekame vieni su savo mintimis, tiek daug įdomių idėjų, svajonių, kyla mūsų galvose. Tiek daug dalykų pastebime aplink mus…Man patinka naktis. Mėgau valandėles sode. Klausytis nakties garsų. Tikrai tai ne triukšmas, tai nakties muzika - tyliai apačioje tekantis upelis ir jame nardančios žuvys, medžių kuždesys, netgi šalia gulinčio katino murkimas. Smagu sėdėti tyloje, žiūrėti į žvaigždes ir svajoti. Nakties tamsoje įsiklausau į save, ieškau ir bandau rasti atsakymus į mano klausimus. Nakties tyloje ne taip dažnai kamuoja problemos,negandos. Esu rami. Kažkaip tampa lengva, ypač tai pajuntu, pušyne, prie jūros. Čia tiktų posakis “išplovė smegenis”. Tikriausiai ne vienai iš mūsų tai teko patirti. Ramybės, palaimos būseną. Tai nenusakomas jausmas.

Teisus A.S.Egziuperi - "Sielos erdvė, kurioje ji gali išskleisti sparnus,yra tyla".

Pabėkite nuo rutinos,triukšmo, kuris mus išblaško,neleidžia susikaupti, atsiskleisti mūsų dvasiniams klodams. Būkite tyloje ir pajuskite kiek Jumyse glūdi grožio, talento, meilės, gerumo.

Draugė sako - "Neturiu laiko Tylai,niekada joje nebuvau". Tai netiesa. Tylą rasi visur, tik reikia apsižvalgyti. Dievas man davė Meilę ir Kančią. Meilėje mūsų su vyru žvilgsniai susitiko. Tyloje,nakties. Meilės tyloje gimė dukra. Meilės, nakties tyloje žvelgiau į ramiai miegančius, artimus man žmones…Atėjus Kančiai norėjosi pabėgti nuo visų ir būti vienai, tyloje. Sugrįžus iš kančios, tylą atradau tuščioje bažnyčioje, knygoje, paveikslų galerijoje ir net  muzikoje. Viskas priklauso nuo to kaip moki klausytis. Tylos. Dorotė.

 

Komentarai:

Į viršų